info@proamuhendislik.com
+90 232 449 1606
+90 507 270 1847

Yol Süpürme Aracı, Temizleyici ve Kanal Temizleyici Tadilatları

Proa Mühendislik > Cases > Üst Yapı Tadilatları > Yol Süpürme Aracı, Temizleyici ve Kanal Temizleyici Tadilatları

Yol Süpürme Aracı, Temizleyici ve Kanal Temizleyici Tadilatları

Yol süpürme ve kanal temizleme araçları genellikle büyük yerleşim yerlerinde, sokak ve caddelerde, fosseptik kanallarında, çöp ve benzeri kirleri vakumlayarak arındıran temizlik makineleri olup sokak süpürgeleri olarak da bilinmektedir.

Kanal açma aracı (Kuka), tıkanan kanalizasyon kanallarını basınçlı su ile açmak üzere tasarlanmış ve özel olarak donatılmış araç üstü ekipmanlardır. Araç üzerine monte edilen su tankının hacmi; taşıtın dingil ve azami yük ağırlığı göz önüne alınarak imal edilmektedir. Tanktan alınan su yüksek basınç kanal açma hortumu vasıtasıyla yüksek basınçlı su pompasıyla fosseptik kanallarına pompalanır. Pompaya güç aktarımı, ara şanzıman kullanılarak yapılmaktadır. Ekipmanda bulunan kanal açma ve hortum makaraları, istenilen uzunluktaki hortumla sarmaya uygun olup hidrolik veya mekanik olarak müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretilir.

Ayrıca ekipmanda yıkama amaçlı kullanılabilen yıkama tabancası mevcuttur. Su tankları, hidrattan veya başka bir araçtan tank dolum vanaları ile veya tank üzerindeki menhol kapağından doldurulur. Bu sayede kanal içerisinde ki tıkanıklığı gidererek görevini yerine getiren bir araçtır.

Tam ve tamamlanmış araç belgesi bulunan araçlarda yükün ve işin özelliğine göre; yol süpürme aracı, kanal temizleme aracı, kanal açma aracı v.b. üst yapılar AİTM Ek 8’e uygun olacaktır.

Hidrolik aksama sahip üst yapı tadilatlarında Teknik Dosya Uygunluk Yazısı, Taahhütname ve CE Uygunluk Beyanı aranacaktır. Projesi Yetkili Araç Proje Mühendisleri tarafından hazırlanıp TSE Araç Proje müdürlükleri tarafından onaylanır.

Müşterilerimiz Ne Diyor?