info@proamuhendislik.com
+90 232 449 1606
+90 507 270 1847

Platform Kasa Tadilatları

Proa Mühendislik > Cases > Üst Yapı Tadilatları > Platform Kasa Tadilatları

Platform Kasa Tadilatları

Günümüzde liman taşımacılığının artması üzerine yarı römorkların veya yarı römorkların kapaklarının sökülerek sal kasa veya platform kasa konteynır taşıyıcı hale getirilmesidir.

Bu araçların rahat bir dönüş yapabilmesi için çekici ile römork arasındaki uzaklığın belli sınırlar içinde kalması gerekir. Aksi halde römork veya yarı römork un köşelerinin öndeki araca çarpması tehlikesi doğabilir.

SAE Handbook’tan alınan ve yurdumuz şartlarına  uygun hale getirilen ölçülere göre römork boyu azami  5500 mm römorkla çeken araç arasındaki uzaklık ise en az 900 mm olmalıdır. Trafik tüzüğünün 66 maddesine göre çeken aracın en önü ile römorkların en arkası 18 metreden fazla olmamalıdır. Şayet arkada iki römork bulunuyorsa bu mesafe 22 metreye kadar çıkabilir.

Yarı römorklarda sağlanması geren ölçüler römork ve çekici araç arasında 640 mm lik bir aralık  kalmalıdır. Bu araçlarda çekicinin en önü ile yarı römorkun en arkası arasındaki mesafe 15 metreyi geçmemelidir.

King pin ekseni ile çekici araç arka aks ekseni arasındaki  mesafe çekici araçta  kullanılan lastik ebatlarına göre değişir.

Müşterilerimiz Ne Diyor?