info@proamuhendislik.com
+90 232 449 1606
+90 507 270 1847
Proa Mühendislik > Cases > Üst Yapı Tadilatları > Frigorifik, Polyester Kasa Tadilatları

Frigorifik, Polyester Kasa Tadilatları

Frigorifik kasa yüksek dış dayanımı ve yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi sayesinde et, süt, balık, tavuk, dondurma, tüm dondurulmuş gıdalar, meyve, sebze ve bunun yanında kuru gıda, mobilya , tekstil, kargo gibi birçok yükün taşımasında güvenle kullanılan bir kamyon kasası türüdür.

Tam ve tamamlanmış araç belgesi bulunan araçlarda yükün ve işin özelliğine göre; yalıtımlı kasa, frigorifik polyester kasa ve bunun gibi ekipmanlara sahip üst yapılar AİTM Ek 8’e uygun olacaktır.

Genel özelliklere bakacak olursak;

Tabanda altta zor koşullara dayanıklı CTP malzeme arası özel gürgen takviyeler ve yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi, üstte suya dayanıklı kontrplak ile mono blok sandviç sistem olarak üretilmektedir.

Çerçeve ise 304 kalite paslanmaz çelikten üretilmektedir. Tüm kapı menteşe, kilit kolları gibi aksesuarları paslanmaz malzemelerden üretilmektedir.

Şasi, özel Z büküm ana şasi kroslarla takviyelendirilerek üretilmekte, tüm zorunlu aksesuarlar için gerekli parçalar kaynatıldıktan sonra kumlanarak boyanmaktadır.

Takım dolabı, çamurluk, tampon takozları, kapı takozları, yan koruma donanımı, elektrik sistemi gibi tüm zorunlu aksesuarlar dahildir.

Hidrolik aksama sahip üst yapı tadilatlarında Teknik Dosya Uygunluk Yazısı, Taahhütname ve CE Uygunluk Beyanı aranacaktır. Projesi Yetkili Araç Proje Mühendisleri tarafından hazırlanıp TSE Araç Proje müdürlükleri tarafından onaylanır.

Müşterilerimiz Ne Diyor?